W państwie rośnie coraz większa liczba fanów kawy sypanej.

Na szczęście coraz więcej z nas zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna nie jest zbyt rewelacyjnym gatunkiem kawy, ale zaczyna szukać lepszej kawy w ziarnach. Co najważniejsze, kawę w ziarnach można teraz parzyć osobiście w domu, co bez wątpliwości przyczyni się do zwiększenia popularności kawy w naszym kraju.
Espresso
Dziennikarz: Sagafredo Zanetti
Zainspirowane przez: Sagafredo Zanetti
Teraz na rynku istnieje tak dużo maszyn, za pomocą których można zaparzyć kawę, że każdy niewątpliwie znajdzie coś dobrego dla siebie. Można pokazać na przykład starodawne kawiarki, które teraz wracają do łask, a posiadanie takiego sprzętu wystylizowanego na stary jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać także dripperów, które są wielce nowoczesne, ale równocześnie bardzo łatwe w obsłudze. Decydując się na przygotowywanie kawy samodzielnie w domu warto pamiętać także o nabyciu młynka do kawy. Podstawą dobrego parzenia kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Obecnie najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można zakupić w wielu sklepów w postaci ziaren. Dla prawdziwych fanów kawy polecamy zaś wizytę w jakiejś wrocławskiej palarni kawy. To miejsca, w których świeżo zebrane ziarna są właściwie obrabiane do dalszego parzenia.


Pozostałe artykuły

Poznaj czarujący świat kawy a już nigdy nie przestaniesz jej spożywać!

Fototapety do restauracji
Dziennikarz: http://art.widi.pl/
Zainspirowane przez: http://art.widi.pl/
Bardzo wiele ludzi nie może przeżyć dnia bez wypicia chociaż jednej filiżanki kawy. Niektórzy piją nawet kilka filiżanek na dzień. Możemy spotkać bardzo wielu smakoszy tego napoju, którzy rozkoszują się zarówno w smaku, jak i doskonałym jej aromacie. Należy jednak sprawdzić, jaką kawę naprawdę opłaca się pić oraz jakie zalety z tego wynikają.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.