Skąd wziąć finanse na urlop?

Wiele osób w zasadzie już od grudnia planuje urlop. Dokąd, w jakich dniach i na ile czasu? To najczęstsze pytania jakie zadają sobie osoby planujące swoje wakacje. Lecz równie decydująca może być kwestia za co wyjedziemy na wakacje. Biorąc pod uwagę, iż mało kto w Polsce ma jakiekolwiek zasoby pieniężne, może okazać się, że większość osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej czy wykorzystywanie karty kredytowej w celu sfinansowania wakacji nie jest dobrym pomysłem. Następstwa tych zobowiązań mogą niefortunnie odbić się na naszych finansach czego skutki możemy odczuwać przez dłuższy czas.

polski banknot dziesięciozłotowy
Dziennikarz: Fox Wu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W o lepszym położeniu znajdują się osoby, które nagromadziły spore oszczędności, a suma kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych w celu opłacenia wymarzonego urlopu nie wpłynie znacznie na stan konta. Jednak co mają począć osoby, które nie posiadają żadnych oszczędności, a jednocześnie nie chcą lub nie mogą zapłacić za urlop karta kredytową czy pieniędzmi z pożyczki gotówkowej? Dobrym wyjściem z takiej sytuacji – o ile nie chcemy rezygnować z wakacji, jest odkładanie na ten cel przez niemal cały rok przed urlopem.

Wdrażając w domowe życie nasz zamiar musimy założyć konto oszczędnościowe na które będziemy przelewali oszczędności. Dlaczego tak istotne jest otwarcie osobnego konta? Ponieważ pieniądze te będą trudniej dostępne i nie wydamy ich przy pierwszej nadarzającej się okazji. Poza tym, bank zapewnia posiadaczom konta ubezpieczenia assistance - pożyteczne zwłaszcza w dwóch sytuacjach: gdy wyjeżdżamy na urlop z dziećmi lub gdy udajemy się na wakacje własnym środkiem transportu.

Konta oszczędnościowe dostępne są niemal w każdym banku. Aby wybrać najlepsze konto oszczędnościowe możemy przejrzeć ranking rachunków oszczędnościowych jakich w sieci jest spora ilość. Niektóre konta można założyć w dosłownie w 5 minut całkowicie przez internet. Tak rozsądne posunięcie bez wątpienia pozwoli uzbierać odpowiednią kwotę, dając na przy tym satysfakcję i zadowolenie.
2014/09/04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.