Prowadzisz firmę? Przyda ci się pomoc księgowej?

Każda, także najdrobniejsza działalność gospodarska, potrzebuje od właściciela firmy konkretnych cech. Trzeba mieć na względzie odpowiednie zarządzanie, pozyskiwanie kupców, a przede wszystkim na starcie należy wybrać branżę, która przyniesie nam więcej dochodów niż rozchodów. Jednak rzeczą, o której nie każdy początkujący właściciel pamięta, są także sprawy praktyczne. Umowy z pracownikami, księgowanie przychodów i wydatków, rozliczenie podatków. To tylko ułamek z zadań, które potrzebują od nas właściwego rozeznania w temacie rachunkowości. Jeżeli nie znasz się na tej kwestii, odnajdź osobę świadczącą usługi księgowe.


dokumenty
Dziennikarz: Sean MacEntee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Właściwie każdy posiadający własną działalność handlową, zleca tego typu usługi osobom postronnym. Bo tak jak role menadżerskie można jeszcze wykonywać osobiście, to tego rodzaju czyny lepiej pozostawić ekspertom. Bowiem usługi księgowe są bardzo istotne, jeżeli nie chcemy mieć dużych kłopotów z urzędem pracy lub skarbowym. Otóż nie orientując się w temacie rachunkowości, w nadmiarze innych, pilnych funkcji, możemy doprowadzić do konkretnych zaniedbań, zazwyczaj bezwiednie. A to, w przypadku kontroli odpowiednich organów, może skutkować ogromnymi karami. Z tego powodu też lepiej nie oszczędzać na konkretnym fachowcu - usługi księgowe zaprzątają mi głowę.

Jednak gdzie takiego odnajdziemy? Nic prostszego, wystarczy poszukać w sieci. Na stronach www dotyczących zatrudnienia, można poszukać osoby, świadczącej usługi księgowe, przejrzeć parę takich profilów, CV tych ludzi, ich kompetencje oraz rekomendacje. Sami także możemy dać ogłoszenie o tym, że szukamy pracownika, podać jakie oferujemy wynagrodzenie, w których wymiarach godzin zaaranżujemy daną osobę. Oczywiście, w większości wypadków, usługi księgowe nie będą nam potrzebne na pełen wymiar godzin, a tylko w ramach umowy o dzieło. Jeżeli mamy obiekcje przed zaangażowaniem kogoś z ulicy, możemy poszukać wśród znajomych.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.