Butelki dla dzieci: co teraz znaleźć można w sklepach?

Nie wszystkie mamy mogą karmić swoje nowo narodzone dziecko naturalnie. W takiej sytuacji potrzebna okazuje się butelka do karmienia malucha. W sklepach z artykułami dla maluchów jest jednak tak wielki wybór butelek stworzonych do karmienia, że mamy mają naprawdę często problemy z wyborem.


Jakie więc butelki kupić? Jaki zakupić do nich smoczek? W którym momencie życia kupić dziecku pierwszy kubeczek do picia? To najczęściej stawiane pytania przez świeżo upieczone mamy.

butelki dla niemowląt
Dziennikarz: essie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W sklepach oferujących artykuły dla dzieci znaleźć można butelki zrobione ze szkła, z poliwęglanu, ale też z silikonu. Aktualnie mamy bardzo rzadko wybierają butelki ze szkła, o wiele większą popularnością cieszą się butelki wyprodukowane z silikonu. Jeśli już wybór butelki mamy za sobą, pozostaje nam wybranie odpowiedniego smoczka. Podobnie jak butelek także smoczków jest niezwykle duży wybór. Znajdują się wśród nich chociażby smoczki do butelek Lovi 9www.nodik.pl/karmienie-smoczki-do-butelek-lovi-c-29,2.html). Sprzedawane smoczki do butelek Lovi wykonane są z silikonu, świetnie więc pasują do zrobionych z silikonu butelek. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że zostały tak wykonane, by dziecko - ssąc smoczek - nie zapomniało wyuczonego odruchu ssania.

Wraz z rośnięciem malucha potrzebna będzie nie tylko butelka zaprojektowana do karmienia. Nadejdzie taki moment, że maluch będzie musiał nauczyć się pić z kubeczka. Do wyboru jest wiele rodzajów kubeczków dla pociech. Ich wybór zależy więc od wieku dziecka. Dla nieco starszych dzieci, które chcemy nauczyć nieco samodzielności naprawdę przydatne są kubeczki niekapki (źródło artykułu). Kubeczki niekapki mają przede wszystkim jedną wielką zaletę: w momencie gdy pociecha go przechyli, niemożliwe jest, by znajdujący się w kubeczku płyn wylał się.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.